שלבים להשקעה בנדל"ן בחו"ל

0 minutes, 1 second Read

הנדלן בישראל הפך בשנים האחרונות לבועה שיותר קשה לחדור אותה, במיוחד עבור משקיעים מתחילים ובטח לכאלו בעלי הון עצמי נמוך. אמנם הבנייה בישראל אינה פוסחת על שום עיר ואפשר לראות את מנופי הבנייה כמעט בכל פינה, אך לא מעט ישראלים מוצאים השקעה בנדל"ן בחו"ל מסיבות שונות ומגוונות.
למה? לא רק בגלל המחירים הגבוהים בארץ ולא רק בגלל זמינות אינטרנטית המאפשרת השקעה כזו, אלא כי כל אלו ועוד מאפיינים בהשקעה בחול הופכים השקעה שכזו לדבר משתלם קל וידידותי. אך לפני שאתם קופצים על עגלת ההשקעה, שווה שתכירו את השלבים להשקעה בנדלן בחול.

מטרה ותקציב

כמו כל יזם חשוב מאוד שתכירו את ההון ההתחלתי שלכם ואת המטרה שלשמה תרצו להשקיע, כך תוכלו לצמצם את אפשרויות ההשקעה ולא "להתפזר" שלא לצורך, לכן אם אתם מחפשים אחר דירה שתוכלו להשכיר אותה לטווח הרחוק, שתכסה את ההוצאות ההלוואה שאתם תיקחו ייתכן שעדיף להתרכז בערים בחול, אשר שוקקות תיירים וסטודנטים. ערים כאלו כמו ברלין, אתונה ואפילו וורשה יכולות להיות מיקום מעולה עבור השקעה מסוג זה ולעזור לכם בכיסוי הוצאות המימון. אם התקציב שלכם מאפשר קנייה ללא מימון ועל מנת לבצע רכישת נכס נוסף תוך זמן קצר ולמקסם את רווח התשואה של השוק המקומי,  ייתכן וערים עם עליות תשואות גבוהות  כמו במערב אירופה(לונדון, ליסבון ועוד) יוכלו לענות על הצרכים שלכם.

אופי המדינה והתקציב

בחירת העיר שתרצו להשקיע בה בחול היא בהחלט החלטה חשובה, אך יחד עם זאת חשוב גם שתכירו את המדינה בה היא נמצאת. לכן לפני שאתם מזדרזים להוציא את כספי החסכונות שלכם עדיף לבצע בדיקה מקיפה על אותה המדינה, למשל אם נסתכל על מדינת גרמניה אשר מחזיקה בכלכלה חזקה וצלחה את המשבר הקורונה ואת המשבר הכלכלי ב2008 בצורה יעליה, היא בהחלטה יכולה להיות מבין המדינות המועדפות להשקעה. יחד איתה מדינות כמו שוויץ, ארצות הברית ובריטניה גם כן נמנות עם מדינות אלו.

שותף מקומי וחברת ניהול

השקעה נדלנית תחייב אתכם להגיע אל הנכס ולוודא את כל הממצאים שהוצעו לכם, יחד עם זאת חשוב שיהיה לכם איש קשר בעיר בה אתם משקיעים על מנת לעזור לכם למצוא את הטפסים הרלוונטים ולשלם את האגרות והמיסים. ועל מנת להבטיח את שלמות הנכס חשוב גם להכיר חברת ניהול שתדע לשמור עליו ולעדכן אתכם בצורה מיטבית.

Similar Posts