ספר הזוהר

0 minutes, 0 seconds Read

ספר הזוהר העתיק, נכתב על ידי רבי שמעון בר יוחאי ותלמידיו. ספר הזוהר הוא היסוד של בני ברוך ונכתב עבורנו עבור תיקון האנושות השבורה, עבור תיקון עם ישראל המחולק והמפורד.כותב הרב יהודה אשל"ג  בחיבורו הקדמה לתלמוד עשר הספירות אות קנ"ה : "ישנה סגולה בלימוד חוכמת הקבלה …ואף על פי שאינם מבינים מה שלומדים אלה מתוך  החשק והרצון החזק… מעוררים עליהם את האורות המקיפים את נשמתם". הלימוד בספר הזוהר הוא לימוד מיוחד, זהו לימוד מתוך רצון פנימי עז לתיקון, לחיבור נשמת אדם הראשון שנשברה. כל 8 מיליארד בני האדם על כדור הארץ, הם חלקים מאותה נשמת אדם הראשון.

היום יותר מתמיד, מתגלה הצורך לתיקון האגו שמפריד בינינו. אנחנו כולנו אותם חלקים של הנשמה האחת שהבורא ברא, מלחמות העולם שעברו עלינו, מלחמות העמים המקיפות אותנו, חוסר החזון והתקווה לאנושות בריאה, וחוסר אמון בכל מערכת שהאדם פיתח, כלכלית, חברתית, תרבותית. כל המערכות האלו נמצאות בתהליכי קריסה, אותן מערכות היו בנויות על האגו, ולכן בתקופתינו אנחנו עדים לחוסר היכולת שלהן לספק לנו עתיד בריא ובטוח.

ספר הזוהר נכתב במאה ה-2  לספירה, ונגנז עבורנו, עבור העולם שנמצא בתהליך שבירה, קשה לעכל את הזמן המיוחד שאנו ניצבים לפיתחו, מספיק אולי לראות את השינויים המתרחשים כיום באירופה, ובארה"ב. נראה כי העולם הישן, מפנה את מקומו. האימפריות הכלכליות, תרבותיות נשברות עתה ושוקעות, כמו בעבר, כאשר יון רומא ירדו מגדולתם. קשה לראות לאן מתקדמת האנושות מהשבירה הנוכחית ומאין נשאב כולנו כח כדי לצייר את העולם הנאור החדש. מקובלים כותבים כי בספר הזוהר צפון אור מיוחד, שעתיד לתת אורו דווקא בתקופתנו. תהליך לידת העובר זהו זמן מאוד קריטי לאם ולעובר, תהליך לידת האנושות החדשה, אף נראה מסוכן, עלינו להסכים לתהליך ולא להתנגד לו, לסמוך על גדולי המקובלים שסללו עבורנו נתיב בטוח לצעוד יחד.

Similar Posts