מה משפיע על הבריאות שלנו

author
0 minutes, 0 seconds Read

מה משפיע על הבריאות שלנו? תזונה, האוויר שנושמים, המים ששותים, ספורט, בריאות הנפש ו…? מה עם מערכות היחסים שבחיים שלנו, איך הם קשורים לבריאות שלנו? ידוע, בעיקר ברפואה המשלימה, הקשר בין מצבים רגשיים ונפשיים לבריאות הפיזית שלנו. למדתי פעם רפלקסולוגיה, עבדתי בזה עד לא מזמן ואולי עוד אחזור לזה. למדתי גם קצת מהרפואה הסינית. 

ברפואה הסינית, יש צמדי איברים בגוף שיש ביניהם קשר והשפעה. למשל – מעי גס וריאות. כמו כן, לכל איבר משויך רגש כלשהו. הריאות קשורות לרגש הדיכאון/שמחה. ברפלקסולוגיה כשעבדתי על בעיות של עצירות למשל, עבדתי גם על הריאות – וזה עבד. עזר לשחרר. 

אדם מאושר יותר ככל שיש לו בחיים מערכות יחסים טובות יותר

אבל יש עוד תחום שמשפיע עלינו, שפחות מתייחסים אליו בתוך הרפואה המשלימה, אבל יש על זה מחקרים. שאדם מאושר יותר, ככל שיש לו בחיים מערכות יחסים טובות יותר, קרובות יותר. קשרים טובים עם אנשים, נותנים לנו הרגשת ביטחון בחיים. שאנחנו מוגנים, כמו עובר ברחם עימו, מרגיש מוגן, לא צריך לדאוג לכלום, הכל מקבל מאמו, מהרחם.

תחשבו איך אתם מרגישים כשאתם לבד עם עצמכם בבית, או כשאתם עם בן משפחה/חבר קרוב, בשיחה קרובה שבה מכילים אתכם, מקשיבים לכם, וגם אתם מכילים, מקשיבים, ביחד מתייעצים, ביחד מוצאים פתרונות אחד לשני. הלב מתמלא באוויר חדש, בשמחה חדשה. אתם מרגישים שדואגים לכם, שרוצים בטובתכם, אתם מרגישים בעצמכם מועילים לאחר, אתם מרגישים הדדיות בקשר.

היום בעולם שלנו אנחנו יותר מפחדים מאנשים, מאשר מרגישים ביטחון ליד אנשים. לא יודעים על מי לסמוך ולא סומכים על אף אחד, תמיד במגננה ופחד מאיפה רוצים לנצל אותי, לכופף אותי, "לדפוק" אותי, לרמות אותי. אין אמונה באף אחד.

באה הקורונה ושמה אותנו בבתים, שמה לנו מסכות על הפנים, כאילו שמה לנו מראה מול הפרצוף – אתם לא יודעים להיות בקשרים טובים ביניכם, אז עדיף שתתרחקו אחד מהשני, שלפחות לא נגרמו נזק אחד לשני.

הקורונה באה להסב את תשומת ליבנו לזה שאת הקשרים בינינו אנחנו צריכים לתקן – כדי שנהיה בריאים! כי זה הדבר שהכי משפיע על הבריאות שלנו, הפיזי והרגשי, הכל! הטבע רוצה שנתרכז בזה. באיך לשפר את היחסים בינינו ואז בטוח שנהיה בריאים, אז החיים באמת יהיו יפים וטובים!

Similar Posts