לחמים באפייה ביתית

0 minutes, 1 second Read

רבים מאיתנו נוהגים לשלב מגוון טעמים שונים בכל ארוחה, יש כאלו האוהבים לשלב רטבים, ירקות ואפילו שתייה המתלווה אל ארוחות צוהריים או בוקר. בל רובנו הגדול משלב את אחד המאכלים הפופולריים והוותיקים בחיי המין האנושי והוא כמובן הלחם, שלא רק מלווה את המין האנושי עוד מימים פרי היסטוריים אלא גם מתעצב ומשתנה בהתאם לפי מגוון טרנדים וצרכים שונים. כך למשל ניתן לרכוש באתר כמו https://www.lehamim.co.il/  לחמים בטעמי סלק, בטעמים מתוקים, לחמים המתבססים על קמחים מגוונים ועוד. אחד הטרנדים שהפכו לפופולריים בשנים האחרונות אלו הלחמים באפייה ביתית, המצליחים להשתלב לא רק במגוון ארוחות בריאות ומזינות אלא במאפיות רבות ברחבי הארץ.

לחמים מיוחדים באפייה ביתית

סגנונות לחם רבים הגיעו אל ישראל בשנים האחרונות, חלקם הגיעו ממדינות הבלקן, ממדינות באסיה וחלקם השתכללו דרך מתכונים מסורתיים אחרים. אחד מאותם לחמים הנחשב לתענוג לא קטן הוא לחם גבינה קוריאני, הממולא בגבינת שמנת וחמאת שום. הגרסה של לחם זה נע בעלות שבין 24 עד 28 שקלים ליחידה, הוא מגיע לרוב בצורה עגולה וחיתוך איקס באמצע אשר מזמין את הטועמים להנות מזיגוג חמאה מדהים מעליו ובציעה מלאת גבינה. לחמים אלו ניתן למצוא במאפיות שונות ברחבי הארץ, אך גם להכין אותו בצורה ביתית בעזרת שמונה מרכיבים בלבד וזמן הכנה כולל של כ-20 דקות.

לחם נוסף ולא פחות מצוין ומגיע עם השפעות אירופאיות הוא לחם שאור מחמצת בצל וסומק, אשר מביא עימו תערובת מצוינת המתאימה לכריכים מדהימים ומרניני טעם. אופן הכנה של סוג הלחם הזה אמנם מעט יותר מורכב להכנה ביתית, כשהוא מגיע עם ארומה חד פעמית של בצל מקורמל ותערובת סומק מצוינת. העלות של לחם זה נעה בין 26 עד 30 שקלים לכיכר.

לחמים טבעוניים אבל לא רק

ואם כבר עסקנו בהשפעות מרחבי העולם בכל הקשור למנת הלחם הביתית שלנו, הרי לנו לחם מצוין המגיע היישר ממדינת גרמניה והוא לחום שאור גרמני, אותו נוכל למצוא גם בגרסה טבעונית. לחם זה עשוי חמישים אחוזים מקמח שיפון לרוב וחמישים אחוז מקמח לבן, העלות שלו נעה בין 26 עד 31 שקלים. לחם נוסף ולא פחות מעולה וטעים, אשר מגיע גם הוא ממדינה באירופה העונה לשם צרפת הוא לחם כפרי המורכב משבעים אחוז קמח בהיר, עשרה אחוזים קמח חיטה מלאה ועוד עשרים אחוזים של קמח שיפון. עלות כיכר לחם צרפתי טעים וייחודי שכזה, תנוע בין עשרים עד לעשרים וחמישה שקלים.

Similar Posts