חרדה וביטחון

0 minutes, 1 second Read

דמיינו לכם עולם מלא בפרטים, צורות שונות, דרגות התפתחות שונות, גדלים שונים וצרכים שונים. די דומה לעולם שלנו כאן, אבל בעולם ההוא לשום פרט לא חסר כלום אף פעם, באיזשהו אופן מסתורי כל רצון או צורך שמתעורר בכל אחד ממיליארדי הפרטים מיד מורגש במערכת הכללית שדואגת למלא את החסר. כמו עובר ברחם שכל רגע צריך חומרים שונים כדי להתקיים – דם, חמצן, חלבונים, מינרלים, ויטמינים והרשימה עוד ארוכה. כל צרכיו מתמלאים באותו הרגע על ידי השלייה וכך יכול אותו עובר לגדול בשקט, להתפתח, ליהנות בתוך העולם החם, הנעים, הבטוח והיפה שלו. 

עכשיו נעבור לעולם שלנו ואיזה מעבר קשה זה הולך להיות. כל צורך או רצון שמתעורר בנו הולך למרר לנו את החיים, כמה צריך לעבוד כדי לממש רצון קטן של בית לדוגמא, 15-20 שנות עבודה, לימודים, אוכל, רכב, טיולים, משפחה וכאן מתחילה החרדה להופיע. תחרות חברתית אינסופית, מאבקים כלכליים שלא נגמרים, בעיות במשפחה, מחלות מכל הסוגים, מלחמות בין מדינות, מלחמות בתוך המדינה, בתוך העיר, בתוך השכונה, בתוך הבניין ואפילו אצלי בבית, בין הילדים, עם האישה ועדיין לא סיפרתי על המלחמות שבתוכי….

"כמה צריך לעבוד כדי לממש רצון קטן"

אם כך לא תפתיע אתכם העובדה שחצי מאיתנו חיים על כדורים ותרופות להרגעת חרדות. דמיינו את העובר המתוק ההוא, מהעולם היפה, צריך לריב עם השלייה על כל חלבון או טיפת דם, אין ספק שהוא לא היה שורד אפילו שעה אחת. 

חרדה גופנית ונפשית היא תוצאה של העדר ביטחון בחיים. מכאן יוצא שבנינו מערכת חברתית מקולקלת, תחרותית, אגואיסטית ומאוד כואבת ואנחנו חייבים לבנות לעצמנו אחת אחרת, שתהיה מבוססת על חינוך האדם לאהבת הזולת, על דאגה לצרכיו הבסיסיים של כל אדם בכל מקום בעולם. מערכת שכל אדם יתפנה מדאגה על עצמו ויוכל להתעסק רק בהשפעה לזולתו. 

Similar Posts