האם לקנות עכשיו דירה או לחכות?

0 minutes, 2 seconds Read

תקופת הקורונה הביאה איתה אינסוף של שינויים, החל מזה שכמעט כולם התחילו לעבוד מהבתים ועד לזה שרובנו המוחלט התחיל גם לבשל בבית ולא רק להזמין אוכל בטיק אוואי. אבל לא על זה רצינו לדבר איתכם במיוחד לא בתקופה בה חוסר הוודאות הוא גדול יותר מכמות הכלים שנשארו לכם בכיור אחרי יום עבודה בבית, המאמר הבא הוא לאלו שעדיין מתלבטים האם כדאי לקנות דירה דווקא בתקופה הזו או לחכות?

דברים בטוחים-מיסים
אלו מכם אשר נמנים בקבוצת משקיעים פוטנציאלית היינו רוצים לבשר לכם על בשורה חשובה לא פחות והיא מס על דירה שנייה להשקעה. בשקט בשקט בין חודשי הקיץ האחרונים של שנת 2020, הכניס שר האוצר ישראל כץ סעיף חדש אשר מוריד את מס הרכישה על דירה שניה מ8 אחוז ל5 אחוז. הסעיף הזה אומנם מוריד רק 3 אחוז מסך הקניה, אבל למשקיעים רבים וגם לאלו אשר מחפשים אפיק השקעה חדש בתקופת הקורונה, הסעיף הזה יכול לעזור בקנית הנכס הבא שלהם והשפיע מאוד על שוק הנדל"ן באילת.

מה בודקים?
כאשר אתם קונים דירה בשביל לגור בה אתם יודעים כבר זוכרים בראש את הפרמטרים, קרובה לבית ספר, מצב סוציואקונומי שתואם להכנסה שלכם וכמובן עיר שתענה על הצרכים שלכם כמו קניות לימודים עבודה וכו.  את חלק מהדברים האלו אנשים שוכחים כאשר הם מחפשים אחר דירה להשקעה, לכן חשוב לזכור כי גם כאשר אתם מחפשים אחר דירה להשקעה, חשוב לבדוק אחר הביקוש שיש לדירות באותו אזור. למשל הביקוש לדירות בשכונות הוא יחסית גבוה, אך מצד שני חשוב שנמצא מקום בו אנשים גם רוצים להתגורר ולא רק למכור את הדירות שלהם, לכן חשוב שנמצא איזון בין המחיר הנמוך לרכישת דירה ובין הסביבה שבה היא נקנית. דירות בעלות ערך נמוך אך עם ביקוש להשכרה, יכולה להפיק לכם תשואה של עד שש אחוז בשכירות.

איפה קונים?
ישנם לא מעט שכונות בערים גדולות כמו חיפה תל אביב וגם חדרה ואשדוד, ובהן דירות מתחילות החל מ620 אלף שקל ועד למליון מאה. יש גם דירות יוקרה בת"א של חברת בנייה כמו יוסי אברהמי או חברות בנייה איכותיות אחרות בשכונות הכי יוקרתיות שיש אך יש גם בנייה בשכונות מרכזיות אחרות כמו שכונת נווה עופר בתל אביב או שכונת קרית אליעזר שבחיפה. אז התקופה אומנם מרגישה סטטית והוודאות נראת כמו משהו רחוק, אבל דירה להשקעה נראת כיום כאחת ההשקעות הבטוחות והיציבות בימים אלו.

Similar Posts