אילוף כלבים פתח תקווה

0 minutes, 11 seconds Read

אילוף כלבים הוא תהליך מתמיד, שלא מתחיל ונגמר בזמן אצל המאלף והבעלים של הכלב חייב להיות מעורב בו. האל"ף בית של אילוף כלבים זה להבין את  הרצונות וההתנהגויות של הכלב וכך להתאים לו את שיטת אילוף הכלבים המתאימה עבורו, וכן להבין באופן כללי את ההתנהגות והאינסטינקטים של כלבים. במדריך זה מבית נטע גימפל  https://miniart.co.il/%D7%90%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A3-%D7%9B%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A4%D7%AA%D7%97-%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%94/  נרחיב על התנהגויות אבולוציוניות של כלבים וכיצד הן ניתנות לאילוף.

מי מנהיג הלהקה?

כלבים מבויתים הם צאצאים של זאבים, וכידוע זאבים חיים בלהקות. לכל להקה יש מנהיג, והכלב כחלק מלהקה יחפש את המנהיג ואם אין כזה הוא יראה בעצמו מנהיג. הלהקה במקרה דנן היא המשפחה או משק הבית שלכם, והמנהיג הוא מי שמספק ביטחון ומזון. לכן חשוב שאת המרכיבים האלו יבצע אדם אחד כדי שייתפס בעיני הכלב שיש מנהיג ללהקה.

הציבו מטרות ריאליות

הרבה מהדברים שמפריעים לנו בהתנהגות של כלבים, כגון נביחות בלתי פוסקות הן חלק מהאינסטינקטים החייתיים של הכלב וטבועים בו. כלב מונחה על ידי האינסטינקטים שלו להגן על שטח המחיה בו הוא חי, ולכן הוא עשוי לנבוח על מכוניות עוברות, אורחים שנכנסים הביתה וכדומה. כמובן שיש לפעול כדי למתן את התופעות האלו, אך יש לקחת בחשבון שזוהי התנהגות טבעית ולכן הציפיות והמטרות צריכות להיות ריאליות שאכן ניתן להשיג. לפני שאתם מאמצים או רוכשים כלב, בדקו מהן ההתנהגויות המזוהות עם אותו הגזע ושיטות האילוף המתאימות.

לא לחכות עם חיזוקים חיוביים

אם אתם נותנים לכלב חיזוק חיובי לאחר שהתנהג טוב יש לעשות זאת מיד ולא להמתין, כדי שהקשר בין ההתנהגות לחיזוק החיובי יהיה ברור. אי אפשר להסביר לכלב מה נכון ומה לא, אך עם חיזוקים חיוביים הוא יבין בסופו של דבר. זכרו כי זה לא מעשה קסם, וזהו תהליך שלוקח זמן ודורש התמדה.

אילוף כלבים פתח תקווה

גם אם נדמה לכם שהכלב שלכם עקשן באופן יוצא דופן ולא ניתן לאילוף, בסופו של דבר כל כלב ניתן לאילוף. אילוף הוא לא תהליך קל, ומוטב לעבור אותו בתקופה מסוימת בליווי מאלפת כלבים מקצועית שתבנה תכנית אילוף מתאימה לצרכי הכלב ואופיו.

Similar Posts